umów wizytę

Wróć

Makijaż na imprezę

14 stycznia 2021

Makijaż na imprezę

Jak zrobić trwały makijaż na imprezę?

Impreza trwa, a Ty bawisz się doskonale. Jednak w pewnym momencie patrzysz w lustro i czujesz przerażenie… Makijaż, nad którym pracowałaś tak długo, zaczyna właśnie spływać, a cera mocno się świeci od potu! Co zrobić, aby uniknąć podobnych sytuacji? Jak zrobić trwały makijaż na imprezę, który pozwoli Ci na beztroskę zabawę bez konieczności jego ciągłego poprawiania?

 

Jak przygotować się do zrobienia trwałego makijażu na imprezę?

Zachowanie perfekcyjnego makijażu przez całą imprezę nie jest łatwe. Tym bardziej, jeśli zamierzasz tańczyć i bawić się przez długie godziny. Właśnie dlatego przygotowanie do trwałego makijażu powinnaś rozpocząć znacznie wcześniej!

Na jakie aspekty warto więc zwrócić uwagę, aby zrobić trwały makijaż na imprezę, który nie spłynie po kilkudziesięciu minutach?

Wszystkie produkty „long lasting będą Twoimi sprzymierzeńcami. Są to kosmetyki o długotrwałych formułach działania, które utrzymują się na skórze nawet do kilkunastu godzin. Jeśli zamierzasz skorzystać z kolorowych kosmetyków, unikaj ciepłych kąpieli tuż przed robieniem makijażu! Cera o wyższej temperaturze jest mniej podatna na kosmetyki, co sprawia, że zarówno podkład oraz puder, jak i cały makijaż szybciej się rozpłynie.

Na kilka godzin przed zrobieniem makijażu, wykonaj peeling twarzy i nałóż maseczkę. Taki zabieg pozwoli Ci oczyścić skórę oraz zadbać o jej odpowiednie nawilżenie i odżywienie. W efekcie Twoja cera nabierze świeżości, dzięki której makijaż stanie się trwalszy.

Interesującą wskazówką w tworzeniu trwałego makijażu na imprezę, jest nakładanie poszczególnych kosmetyków gąbką lub pędzlem. Dzięki temu naniesione preparaty są zdecydowanie lepiej przyciśnięte do skóry.

makijaż na imprezę makeup jaki makijaż na imprezę

 

Jaki wybrać podkład do makijażu na imprezę?

Jeśli zależymy nam na trwałym makijażu na imprezę, warto skorzystać z mocnego podkładu kryjącego, który ukryje nawet drobne niedoskonałości. W procesie jego utrwalania przydatny będzie wcześniejszy zabieg peelingu twarzy.

Wybierając podkład, zwróć uwagę, aby nie miał on dużego faktora UV. Czynnik ten odbija światło, a podczas imprezy będzie go na pewno wiele. Jeśli więc nie chcesz razić nikogo w oczy, niczym tarcza słońca w upalny dzień, lepiej wybierz kosmetyk z niższym faktorem UV.

Na dalszych etapach możesz również zadbać o:

  • korektor pod oczy, który zakrywa cienie pod oczami,
  • puder, który utrwali makijaż,
  • konturowanie, które wymodeluje twarz,
  • rozświetlacz, który podkreśli rysy twarzy.

W rezultacie uzyskasz nie tylko olśniewający, ale przede wszystkim trwały makijaż na imprezę. Żeby był jednak kompletny, potrzebujesz jeszcze wykonać kilka zadań…

 

Czas na usta! Jak utrwalić szminkę?

Wykonanie trwałego makijażu na imprezę nie może szkodzić Twojego zdrowiu! Właśnie dlatego, zanim nałożysz szminkę, posmaruj usta balsamem, aby uniknąć efektu wysuszenia ust po zastosowaniu pomadki.

Jeśli natomiast zastanawiasz się, jak utrwalić szminkę, po nałożeniu balsamu, obrysuj usta konturówką (dzięki temu pomadka zostanie na ustach i nie wypłynie poza narysowany kontur), pomaluj usta szminką, delikatnie je przypudruj i nałóż ponownie kolejną warstwę szminki. W ten sposób uzyskasz trwały efekt, który wytrzyma nawet intensywną zabawę oraz spożywanie pokarmów lub płynów podczas imprezy.

makijaż na imprezę, jaki makijaż na imprezę

Jak zrobić trwały makijaż oczu na imprezę?

Każda z nas wie, że oczy są zwierciadłem duszy, które mówią więcej niż jakiekolwiek słowa. W związku z tym makijaż oczu jest jednym z najważniejszych etapów robienia trwałego makijażu na imprezę!

Zanim zaczniesz malować oko, nałóż bazę do powiek, dzięki której:

  • unikniesz kłopotu z rolowaniem cieni,
  • rozjaśnisz skórę,
  • zatuszujesz niedoskonałości.

Po jej nałożeniu odczekaj kilka minut aż do wyschnięcia  i dopiero wtedy zacznij malować oko.

W zależności od Twoich potrzeb możesz skorzystać z intensywnych kolorów lub brokatów, zwłaszcza że wieczorem – w słabszym świetle – makijaż oczu ma tendencję do znikania. Pamiętaj, aby jasne odcienie znajdowały się bliżej wewnętrznego kącika oka, a ciemniejsze bliżej kącika zewnętrznego. Takie działanie sprawia, że oczy są lepiej podkreślone i nabierają pełniejszego kształtu.

Jaki makijaż do oczu brązowych, zielonych i niebieskich?

Kobiety, które lubią maksymalną dopasować makijaż do ich urody, powinny zainteresować się dobieraniem koloru cieni do barwy oczu. Bazując na własnym doświadczeniu, mogę powiedzieć, że niebieskie oczy pasują do wszelkiego rodzaju brązowych cieni. Oczy zielone świetne komponują się z cieniami fioletowymi, szarymi i także brązowymi. Z kolei oczy brązowe są doskonałą bazą do takich barw cieni jak: zieleń, niebieski czy fiolet.

Dobór koloru makijażu do barwy tęczówek jest jednak kwestią mocno indywidualną. Powyższe dopasowanie należy traktować wyłącznie, jako sugestię, a nie wymóg. W końcu każda z nas jest piękna na własny i niezastąpiony sposób, prawda?

 

Jak zrobić trwały makijaż na imprezę?

Wykonanie trwałego makijażu na imprezę zaczyna się długo przed jej rozpoczęciem. Zacznij od peelingu twarzy i maseczki, która odżywi Twoją skórę. Pamiętaj o wyborze właściwego podkładu i zastosowaniu kosmetyków, nadających Twojej twarzy wyrazistości. Następnie przejdź do nakładania szminki i użyj metod, które utrwalą ją na nawet kilkanaście godzin! Na końcu zrób trwały makijaż oczu, którego barwę możesz dopasować do koloru tęczówek. Pomyśl, że dzięki temu uzyskasz efekt, który pozwoli Ci tańczyć, jeść, pić, rozmawiać i bawić się przez całą noc bez obaw o utratę makijażu!