umów wizytę

Wróć

Jaki makijaż lubią mężczyźni?

02 czerwca 2021
Jaki makijaż lubią mężczyźni?

Jaki makijaż lubią mężczyźni?

Malujemy się dla siebie, ale to normalne, że czasami zastanawiamy się, jaki makijaż lubią mężczyźni? Nie ma przecież nic złego w podobaniu się innym i subtelnym przyciąganiu uwagi, prawda? Wbrew powszechnej opinii, mężczyźni mają jednak bardzo wysublimowany gust! W ich oczach na szczególne uznanie zasługuje makijaż:

  • naturalny, czyli „make-up no make-up”,
  • podkreślający oczy i usta,
  • dziewczęcy i niewinny.

Zanim jednak przejdziemy do omówienia preferencji mężczyzn, przestrzegam przed nadmiernym uzależnieniem się od opinii innych. To normalne, że chcemy być atrakcyjne i uwodzicielskie! Jednak make-up powinien w pierwszej kolejności odpowiadać nam, a nie innym, bo jeśli dobrze czujecie się w swoim makijażu, zyskujecie mnóstwo pewności siebie!

 

Make-up no make-up, czyli makijaż naturalny

Makijaż naturalny spełnia interesującą funkcję. Pomimo że znajduje się na naszych twarzach i podkreśla nasze walory, sprawia wrażenie, jakby go tam nie było. Jego podstawowym zadaniem jest eksponowanie urody i tuszowanie niedoskonałości skóry, ale bez rzucania się w oczy.

Nic więc dziwnego, że uzyskanie efektu „make-up no make-up” to prawdziwa sztuka!

O tym, jaki makijaż lubią mężczyźni, decydują niuanse. Wielu z nich ceni naturalność, zwłaszcza w codziennych sytuacjach, gdyż mocne i wyraziste barwy utożsamiają oni z wyjątkowymi uroczystościami.

W myśl teorii psychologii ewolucyjnej, mężczyźni bardziej interesują się kobietami, które wyglądają na zdrowe, aniżeli chore. Co więcej, warto zauważyć, że część mężczyzn utożsamia całkowity brak makijażu z „chorowitym wyglądem”. Makijaż naturalny jest doskonałym rozwiązaniem, ponieważ dodaje świeżości i odmładza skórę, co znacznie zwiększa ogólną atrakcyjność fizyczną.

Wnioski nasuwają się same. Jeśli chcesz podobać się mężczyźnie, który lubi naturalność i w subtelny sposób pragniesz podkreślić swoją atrakcyjność, wybierz „make-up no make-up”.

 

Czy oczy i usta decydują, jaki makijaż lubią mężczyźni?

Stwierdzenie, że „oczy są zwierciadłem duszy”, ma w sobie więcej prawdy, niż sądzimy. Według psychologów, ze spojrzenia drugiej osoby można wyczytać wszystko: wspomnienia, emocje, uczucia i myśli. Nic więc dziwnego, że o tym, jaki makijaż lubią mężczyźni, decydują właśnie oczy w połączeniu z ustami.

Oczy są niezwykle ważne, ale nie oznacza to, że zawsze trzeba robić „smokey eyes”. W większości przypadków wystarczą dobrej jakości cienie, które nadadzą spojrzeniu przenikliwości, a oczom głębi. Istotne są również wszystkie sztuczki, które sprawiają, że oczy wydają się większe. Decydują one bowiem o ogólnej atrakcyjności, gdyż są symbolem zdrowia oraz młodości.

Usta w podobnym stopniu, co oczy, decydują, jaki makijaż lubią mężczyźni. Należy wyszczególnić zwłaszcza usta w czerwonym kolorze, który jest symbolem namiętności. Co więcej, intensywność barwy zwraca uwagę i podkreśla pewność siebie. Kluczowe jest jednak dopasowanie czerwonych ust do okoliczności i całego makijażu. Make-up oczu i ust powinien bowiem harmonijnie ze sobą współgrać, aby uzyskać pożądany efekt.

Jaki makijaż lubią mężczyźni? Jaki makijaż lubią mężczyźni?

 

Niewinny i dziewczęcy wygląd

Niewinność jest wysoko ceniona przez mężczyzn, ponieważ lubią opiekować się kobietami i czuć, że są potrzebni. Wskazuje na to również, wcześniej wspomniana, psychologia ewolucyjna, która podaje, iż niewinne kobiety są utożsamiane z atrakcyjnością fizyczną i wiernością. To z kolei daje mężczyznom poczucie bezpieczeństwa i stabilności.

Jeśli więc nie macie nic przeciwko, aby być „rozpieszczane” i „chronione przez męskie ramię”, pomoże Wam delikatny makijaż, dzięki któremu uzyskacie dziewczęcy i niewinny wygląd. W tym celu sprawdzą się przede wszystkim jasne i perłowe kosmetyki oraz róż. Dzięki nim można uzyskać oczekiwany efekt, czyli rozświetlenie kości policzkowych i nadanie policzkom rumieńców.

 

Jaki makijaż lubią mężczyźni?

Próba przeniknięcia do umysłów mężczyzn nie jest łatwa, zwłaszcza że indywidualne preferencje znacznie się od siebie różnią. Niektórzy uwielbiają kobiety w mocnym i pełnym makijażu, a inni wolą naturalny i delikatny make-up. Właśnie dlatego na początku artykułu zaznaczyłam, że makijaż powinien w pierwszej kolejności pasować do Was, a nie do innych! Pamiętajcie, że zawsze znajdzie się ktoś, komu się nie spodobacie i ktoś, kto Was pokocha.

Jeżeli jednak chcecie przyciągnąć uwagę mężczyzn, korzystajcie z zaproponowanych makijaży. Wyróżniają się uniwersalnością, co sprawia, że świetnie dopasują się do Waszej urody i zachwycą wielu mężczyzn.

Powodzenia!