Malujemy się dla siebie, ale to normalne, że czasami zastanawiamy się, jaki makijaż lubią mężczyźni? Nie ma przecież nic złego w podobaniu się innym i subtelnym przyciąganiu uwagi, prawda? Wbrew powszechnej opinii, mężczyźni mają jednak bardzo wysublimowany gust! W ich oczach na szczególne uznanie zasługuje makijaż:

  • naturalny, czyli „make-up no make-up”,
  • podkreślający oczy i usta,
  • dziewczęcy i niewinny.

Zanim jednak przejdziemy do omówienia preferencji mężczyzn, przestrzegam przed nadmiernym uzależnieniem się od opinii innych. To normalne, że chcemy być atrakcyjne i uwodzicielskie! Jednak make-up powinien w pierwszej kolejności odpowiadać nam, a nie innym, bo jeśli dobrze czujecie się w swoim makijażu, zyskujecie mnóstwo pewności siebie!

 

Make-up no make-up, czyli makijaż naturalny

Makijaż naturalny spełnia interesującą funkcję. Pomimo że znajduje się na naszych twarzach i podkreśla nasze walory, sprawia wrażenie, jakby go tam nie było. Jego podstawowym zadaniem jest eksponowanie urody i tuszowanie niedoskonałości skóry, ale bez rzucania się w oczy.

Nic więc dziwnego, że uzyskanie efektu „make-up no make-up” to prawdziwa sztuka!

O tym, jaki makijaż lubią mężczyźni, decydują niuanse. Wielu z nich ceni naturalność, zwłaszcza w codziennych sytuacjach, gdyż mocne i wyraziste barwy utożsamiają oni z wyjątkowymi uroczystościami.

W myśl teorii psychologii ewolucyjnej, mężczyźni bardziej interesują się kobietami, które wyglądają na zdrowe, aniżeli chore. Co więcej, warto zauważyć, że część mężczyzn utożsamia całkowity brak makijażu z „chorowitym wyglądem”. Makijaż naturalny jest doskonałym rozwiązaniem, ponieważ dodaje świeżości i odmładza skórę, co znacznie zwiększa ogólną atrakcyjność fizyczną.

Wnioski nasuwają się same. Jeśli chcesz podobać się mężczyźnie, który lubi naturalność i w subtelny sposób pragniesz podkreślić swoją atrakcyjność, wybierz „make-up no make-up”.

 

Czy oczy i usta decydują, jaki makijaż lubią mężczyźni?

Stwierdzenie, że „oczy są zwierciadłem duszy”, ma w sobie więcej prawdy, niż sądzimy. Według psychologów, ze spojrzenia drugiej osoby można wyczytać wszystko: wspomnienia, emocje, uczucia i myśli. Nic więc dziwnego, że o tym, jaki makijaż lubią mężczyźni, decydują właśnie oczy w połączeniu z ustami.

Oczy są niezwykle ważne, ale nie oznacza to, że zawsze trzeba robić „smokey eyes”. W większości przypadków wystarczą dobrej jakości cienie, które nadadzą spojrzeniu przenikliwości, a oczom głębi. Istotne są również wszystkie sztuczki, które sprawiają, że oczy wydają się większe. Decydują one bowiem o ogólnej atrakcyjności, gdyż są symbolem zdrowia oraz młodości.

Usta w podobnym stopniu, co oczy, decydują, jaki makijaż lubią mężczyźni. Należy wyszczególnić zwłaszcza usta w czerwonym kolorze, który jest symbolem namiętności. Co więcej, intensywność barwy zwraca uwagę i podkreśla pewność siebie. Kluczowe jest jednak dopasowanie czerwonych ust do okoliczności i całego makijażu. Make-up oczu i ust powinien bowiem harmonijnie ze sobą współgrać, aby uzyskać pożądany efekt.

Jaki makijaż lubią mężczyźni? Jaki makijaż lubią mężczyźni?

 

Niewinny i dziewczęcy wygląd

Niewinność jest wysoko ceniona przez mężczyzn, ponieważ lubią opiekować się kobietami i czuć, że są potrzebni. Wskazuje na to również, wcześniej wspomniana, psychologia ewolucyjna, która podaje, iż niewinne kobiety są utożsamiane z atrakcyjnością fizyczną i wiernością. To z kolei daje mężczyznom poczucie bezpieczeństwa i stabilności.

Jeśli więc nie macie nic przeciwko, aby być „rozpieszczane” i „chronione przez męskie ramię”, pomoże Wam delikatny makijaż, dzięki któremu uzyskacie dziewczęcy i niewinny wygląd. W tym celu sprawdzą się przede wszystkim jasne i perłowe kosmetyki oraz róż. Dzięki nim można uzyskać oczekiwany efekt, czyli rozświetlenie kości policzkowych i nadanie policzkom rumieńców.

 

Jaki makijaż lubią mężczyźni?

Próba przeniknięcia do umysłów mężczyzn nie jest łatwa, zwłaszcza że indywidualne preferencje znacznie się od siebie różnią. Niektórzy uwielbiają kobiety w mocnym i pełnym makijażu, a inni wolą naturalny i delikatny make-up. Właśnie dlatego na początku artykułu zaznaczyłam, że makijaż powinien w pierwszej kolejności pasować do Was, a nie do innych! Pamiętajcie, że zawsze znajdzie się ktoś, komu się nie spodobacie i ktoś, kto Was pokocha.

Jeżeli jednak chcecie przyciągnąć uwagę mężczyzn, korzystajcie z zaproponowanych makijaży. Wyróżniają się uniwersalnością, co sprawia, że świetnie dopasują się do Waszej urody i zachwycą wielu mężczyzn.

Powodzenia!

Jaki makijaż lubią mężczyźni?

Jaki makijaż lubią mężczyźni?
02 czerwca 2021

Jaki makijaż lubią mężczyźni?

Wróć

umów wizytę