umów wizytę

Wróć

Jak dobrać makijaż do koloru oczu?

09 marca 2021
Jak dobrać makijaż do koloru oczu

Jak dobrać makijaż do koloru oczu?

Hipnotyzujące i przenikliwe, czy tajemnicze i zmysłowe? Jakie spojrzenie chciałabyś mieć? Oczy są bez wątpienia sygnałem, który wysyłasz światu. Dzięki nim możesz pokazać swoją tożsamość, osobowość, poglądy i emocje. W oczach kryje się to, czego nie mówisz, ale czujesz. Za pomocą odpowiedniego make-upu możesz podkreślić dokładnie to, czego pragniesz. Jesteś ciekawa, jak dobrać makijaż do koloru oczu?

Czytaj dalej!

Jak dobrać makijaż do koloru oczu?

Czasami wystarczy złapanie krótkiego kontaktu wzrokowego, aby poznać prawdę o drugiej osobie. W oczach kryją się również wspomnienia i uczucia. Nic więc dziwnego, że make-up tej części twarzy jest tak ważny dla kobiet! To dzięki niemu oczy mogą zyskać świeższy wygląd lub – za pomocą kilku sztuczek – stać się głębsze albo większe. Wszystko składa się natomiast na ostateczny efekt, jakie wywoła Twoje spojrzenie.

O tym, jak dobrać makijaż do koloru oczu, decyduje jednak nie tylko barwa tęczówek, ale również ogólny typ urody.

  • Jeśli wyróżniasz się ciepłym typem urody („Wiosna” lub „Jesień”), prawdopodobnie świetnie czujesz się i prezentujesz w bieli, błękicie, zieleni, ciemnej czerwieni, brązach, fiolecie, a także odcieniach żółtego.
  • Jeśli natomiast masz chłodny typ urody („Lato” lub „Zima”), współgra z Tobą barwa różowa, niebieska, brązowa, beżowa, a także odcienie szarości i pastelowa zieleń.

Choć zaprezentowana kolorystyka jest pewnym uogólnieniem, to może pomóc Ci znaleźć odpowiedź na pytanie, jak dobrać makijaż do koloru oczu? Możesz bowiem dostosować barwę makijażu, która harmonizuje lub kontrastuje z kolorem Twoich oczu i typem urody.

Oczy niebieskie

Oczy niebieskie mogą być mniej lub bardziej wyraziste. Jednak bez względu na intensywność barwy, niebieska tęczówka uwielbia odcienie różu, grafit, a także barwę beżową i odcienie brązu. Kolory bardziej stonowane (np. beż, pudrowy róż) dają delikatniejszy i łagodniejszy efekt. Z kolei barwy intensywne (np. ciemny róż) są odważniejsze i znacznie bardziej wyraziste. Ciekawym pomysłem są również stonowane pomarańczowe cienie, ponieważ świetnie kontrastują one z niebieskimi tęczówkami.

Oczy zielone

Statystyki podają, że zielony kolor oczu jest najrzadziej spotykany wśród ludzi. Jeśli więc jesteś posiadaczką tak unikalnej barwy, może czuć się wyjątkowo i zobaczyć, jak dobrać makijaż do koloru oczu.

Zielone tęczówki bardzo dobrze komponują się z kolorem: fioletowym, jasno-brązowym, granatowym, odcieniami pomarańczowego (zwłaszcza, przypominającymi złoty), a także beżowym. Ostatni kolor jest najdelikatniejszym rozwiązaniem, dlatego polecany jest w codziennych sytuacjach, gdzie chcesz mieć makijaż, podkreślający Twoje piękno, ale nie chcesz, aby był zbyt wyrazisty. Pozostałe kolory współgrają z zielenią oczu na zasadzie kontrastu, przez co pasują do wielu różnorodnych okazji.

Oczy brązowe

Udowodniono, że brązowe oczy ma najwięcej osób na świecie, a niektóre dane podają, że nawet 90% populacji ma brązowe tęczówki. Jest więc ogromne prawdopodobieństwo, że jesteś w tej grupie! Tym bardziej więc powinnaś przekonać się, jak dobrać makijaż do koloru oczu.

Oczy brązowe świetnie prezentują się w otoczeniu: zielonych cieni, szarości, beżu, fioletu, złota oraz brązu. Dla uzyskania najbardziej wyrazistego efektu, który mocno podkreśli barwę tęczówki, warto użyć głębokiego fioletu lub zieleni. Pozostałe kolory są nieco delikatniejsze, co może oznaczać, że sprawdzą się bardziej w codziennych sytuacjach.

Oczy szare

Szara barwa tęczówek jest równie rzadko spotykana, co zielona. Szacuje się, że zaledwie około 2% populacji ma szare oczy. Warto więc, abyś z tak unikalnego koloru zrobiła swój największy atut!

Oczy szare rewelacyjne komponują się z odcieniami fioletu, jasnego różu, złota, a także grafitu. Warto również najpierw rozjaśnić powiekę, aby uzyskać doskonały efekt kontrastu. Co więcej, w przypadku szarej tęczówki można pokusić się o make-up z dodatkiem brokatowych cieni.

Jak dobrać makijaż do koloru oczu Jak dobrać makijaż do koloru oczu

Czy warto dobierać makijaż do koloru oczu?

O korzyściach, płynących z dobierania makijażu do koloru oczu, świadczą opinie kobiet, które korzystają z tej metody. Niektóre z nich możesz przeczytać, także na mojej stronie internetowej! Główną zaletą, którą często wymieniają kobiety, jest lepsze samopoczucie, wynikające z dopasowania makijażu do cech charakterystycznych urody, a także znacznie bardziej charakterny wygląd. Ponadto, make-up dopasowany do barwy tęczówek, wygląda harmonijnie i estetycznie.

Czy od dziś zaczniesz dobierać makijaż do koloru oczu?